Tankujesz czysty Speed

Każda cząstka naszego paliwa jest doskonałością.

Jakość paliwa

Paliwa najnowszej generacji są stworzone z myślą o poprawie warunków pracy silnika w różnych warunkach atmosferycznych i przy zmiennym obciążeniu. Podwyższona zawartość dodatku myjącego zapewnia utrzymanie w czystości układu dolotowego, a wręcz pozwala na wyeliminowanie osadów powstałych podczas stosowania wcześniej paliwa nieznanego pochodzenia.

Wysoka jakość naszych paliw oraz zastosowanie odpowiednio dobranych dodatków uszlachetniających pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć osiągi silnika. Stosowanie naszych paliw wpływa korzystnie na żywotność silnika, zwiększając mechaniczną trwałość jego elementów (cylindrów, tłoków, pierścieni i zaworów).

Podwyższona zawartość dodatku czyszczącego wpływa na poprawę właściwości czyszczących, co zapewnia utrzymanie w czystości układu paliwowego i silnika samochodu. Dzięki temu przedłuża żywotność katalizatora spalin, zmniejsza korozję w układzie zasilania, spalania i wydechowym oraz emisję związków siarki.

Ostatnie wyniki badań:

UCS badanie Żary
UCS badanie Olszyna

IMG_1584

Świadectwo jakości naszego paliwa?

IMG_1577

Olej napędowy

Olej napędowy Speed diesel jest przeznaczony do napędu silników szybkoobrotowych o zapłonie samoczynnym, stosowanych w transporcie naziemnym, zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich i strefach ekologicznie chronionych.

Nasz olej napędowy Speed diesel został opracowany tak, aby doskonale pracował we wszystkich silnikach wysokoprężnych, łącznie z tymi najnowszymi z zaawansowanymi systemami wtrysku paliwa typu common rail umożliwiającymi uzyskanie bardzo sprawnego spalania.

Dzięki temu stosowanie naszego paliwa Speed Diesel daje pewność, że silnik zużywa tak mało paliwa, jak to możliwe.

Olej napędowy Speed diesel zawiera dodatki uszlachetniające które podwyższają liczbę cetanową i zmniejszają zadymienie spalin, detergenty poprawiające czystość wtryskiwaczy paliwa, przeciwkorozyjne, poprawiające odporność na utlenianie. Szczególnie istotne dla ochrony środowiska jest obniżenie zawartości siarki w paliwie Speed diesel poniżej 10 mg/kg.

Silniki wysokoprężne muszą pozostać czyste w środku, aby zapewnić optymalne zużycie paliwa. Dlatego wyjątkowa zdolność wypalania osadów pozostawionych przez zwykły olej napędowy naszego oleju napędowego Speed diesel umożliwia uzyskanie maksymalnej sprawności kluczowych elementów systemu paliwowego.

Ad Blue

Dzięki zastosowaniu AdBlue zwiększamy ochronę środowiska naturalnego poprzez spełnienie wymogów obowiązujących normy regulujących limity emisji szkodliwych substancji.

Stosowanie AdBlu przynosi wymierne korzyści niższe opłaty drogowe w UE, zużycie paliwa jest niższe o 3-4% przez silniki spełniające normy EURO 4 oraz o 5% przez silniki zgodne z normą EURO 5 Możliwość utrzymania, a nawet wydłużenia okresów międzyserwisowych pojazdów.

Co to jest AdBlue? to wysokiej jakości roztwór mocznika, którego używa się z systemem SCR (Selektywna Redukcja Katalityczna) w celu redukcji emisji tlenków azotu w spalinach samochodów ciężarowych.

AdBlue jest zakwalifikowane do najniższej kategorii ryzyka pośród płynów zdatnych do transportu, jest czysty, nietoksyczny i bezpieczny w użyciu. Nie jest to paliwo, ani dodatek do paliwa i musi być wlewany do specjalnego pojemnika w twoim samochodzie. Tankuje się go w podobny sposób jak paliwo.